Ogłoszenia na Wielki Tydzień
- Zaczynamy Wielki Tydzień – czas szczególnej modlitwy i rozważania Męki Pańskiej.
- W Wielki Czwartek, 17 kwietnia, obchodzimy Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy. Dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.00. Po niej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. W Wielki Czwartek w ciągu dnia nie ma wystawienia w monstrancji.
- W Wielki Piątek, 18 kwietnia, – o godzinie 15.00 Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej i oddanie czci Krzyżowi Świętemu o godzinie 18.00. Przez cały piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Po wieczornym nabożeństwie złożenie Pana Jezusa w grobie i adoracja. W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św.
- Wielka Sobota, 19 kwietnia, – Msza święta Wigilii Paschalnej o godzinie 18.00; poświęcenie ognia i paschału
- Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę od 9.00 do 14.00 – co godzina.
- W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę – nie ma Mszy świętej o 6.30.
- W Wielki Piątek obwiązuje post ścisły.
- W Niedzielę Wielkanocną Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00 rano. Następne Msze św. – 9.00 i 15.30.
- W drugi dzień Wielkanocy, Msze św., jak w niedzielę – 7.00; 9.00; 15.30.
Dołóżmy wszelkich starań, aby dni Wielkiego Tygodnia, przeżyć owocnie. „Liturgiczne przeżywanie męki Chrystusa pozwala chrześcijanom coraz wierniej wypełniać przekazane im przez Niego polecenie: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się wyprze samego siebie, niech codziennie bierze swój krzyż i niech Mnie naśladuje”. Pozwala uczniom Nauczyciela z Nazaretu podjąć trudną walkę z towarzyszącymi im w życiu pokusami, podnosić się z upadków i nieustannie próbować kroczyć wskazaną przez Niego drogą zarówno bezwzględnego posłuszeństwa Ojcu Niebieskiemu, jak i pokładania w Nim nadziei”.
Cytat został zaczerpnięty z „W bliskości Boga. Jak żyć liturgią?” ks. P. Maciaszka

Dołóżmy wszelkich starań, aby dni Wielkiego Tygodnia, przeżyć owocnie. Zbawcze wydarzenia paschalne uobecniają się w sposób wyjątkowy w liturgii tych dni. „Liturgiczne przeżywanie męki Chrystusa pozwala chrześcijanom coraz wierniej wypełniać przekazane im przez Niego polecenie: „Jeśli kto chce iść za Mną, niech się wyprze samego siebie, niech codziennie bierze swój krzyż i niech Mnie naśladuje”. Pozwala uczniom Nauczyciela z Nazaretu podjąć trudną walkę z towarzyszącymi im w życiu pokusami, podnosić się z upadków i nieustannie próbować kroczyć wskazaną przez Niego drogą zarówno bezwzględnego posłuszeństwa, jak i pokładania w Nim nadziei”. – ks. P. Maciaszek